TED DENİZLİ KOLEJİ İNŞAATI TAM GAZ SÜRÜYOR

ALİ RIZA YILMAZ

Eğitimde önemli bir Türkiye markası olan Türk Eğitim Derneği Okulları Denizli TED Koleji’nin inşaatı tüm hızıyla sürüyor. 3 Haziran 2013 tarihinde başlayan TED Koleji Denizli inşaatında “temel betonu dökme” işlemi sürerken, okul yapımında toplam 250 kişi çalışıyor.

Yapımına Haziran ayının ilk haftasında başlanan ve temel betonu dökülen Denizli TED Koleji inşaatı hızlı bir şekilde sürüyor. Okulun yapım işini de üstlenen LENA İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Ali Oto, okul inşaatının gelecek yıl Nisan ayında 10 ayda biteceğini ve bir sonraki eğitim öğretim yılına hazır olacağını açıkladı.  “20 bin metrekare kapalı alanı, okul ana binası, spor salonu, yüzme havuzu gibi spor tesislerinin yanı sıra konferans salonu ve kreş binası” bölümleriyle devasa bir kompleks olacak TED Koleji Denizli inşaatı 1 Nisan 2014’te bitecek.

Okul inşaatını da üstlenen yatırım ortağı LENA İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Ali Oto, okul inşaatının gelecek yıl Nisan ayında biteceğini ve okulun 2014-2015 eğitim öğretim yılına hazır olacağını açıkladı. 

BİR EĞİTİM MEŞALESİ; TED OKULLARI

31 Ocak 1928 tarihinde kurulan, başarılı fakat olanakları sınırlı öğrencilere burslar vermeyi, yurt içinde ve dışında yabancı dilde eğitim veren okul ve yurtlar açmayı, bilimsel platformlar oluşturmayı, eğitim sisteminin sorunları ve çözümleri konusunda toplumu bilinçlendirerek Türk Eğitim Politikası’nın oluşturulmasına katkıda bulunmayı misyon edinen ve Türkiye genelinde 25 okulu bulunan Türk Eğitim Derneği’nin yeni okulu TED Denizli Koleji yapımı için 14 Haziran 2012 tarihinde sözleşme imzaladı. İmza töreninde eski PAÜ Rektörü ve Hacettepe Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hasan Kazdağlı ile LENA Şirketler Topluluğu Yönetim Kurulu Başkanı Ali Oto da hazır bulundu. Türk Eğitim Derneği TED Okulları, sözleşmeleri imzalanmış olan Çorum, Urla ve İstanbul-Bahçeşehir, İstanbul-Küçükyalı Okullarından sonra Denizli’de de yeni bir TED Okulu açmak üzere harekete geçti ve Denizli’deki okul yatırımında ise; Hasan Kazdağlı ve Ali Oto isimleri ile işbirliği protokolü yaptı. TED Okulları’ndan konuyla ilgili yapılan açıklamada; “Ülkemizin geleceği için yapılacak en değerli yatırımın eğitim olduğu inancıyla kurulduğu 1928 yılından bugüne 47 bini aşkın öğrenciye burs vermiş olan Türk Eğitim Derneği, ciddi ve profesyonel bir yapılanmayla açılacak olan yeni TED Koleji’yle eğitim kalitesini ve rekabet koşullarını arttıracak olmanın mutluluğunu yaşıyor. TED Denizli Koleji de bu okullarımızdan biri” denildi.

Ekleme Tarihi: 21-06-2013 - 19:51

2013 © Tüm Hakları Denizli Radyo Televizyonu'a aittir.

Bilgi Toplumu Hizmetleri
Tasarım & Programlama: Haşem Web | Active Web