EN ''YENİLİKÇİ'' KOBİ'LERE ÖDÜL
“Güney Egeli KOBİ’ler İnovasyon Yolunda” projesi kapsamında gerçekleştirilen anketle 254 firmadan 6’sına “En Yenilikçi KOBİ” ödülü verildi.
DTO Başkanı Necdet Özer, proje çerçevesinde 254 firma ziyareti, açılış ve bilgilendirme toplantıları gerçekleştirdiklerini, ayrıca tekstil, tarım, turizm, bilişim ve otomasyon sektörlerine yönelik inovasyon içerikli eğitimler ile Teknoloji ve Ar-Ge Günleri etkinliği düzenlediklerini bildirdi.


PAÜ Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Bağcı da üniversite-sanayi, üniversite-ticaret ve üniversite-endüstri işbirliğiyle yapılan çalışmaların ürün vermeye başladığını, “Güney Egeli KOBİ’ler İnovasyon Yolunda” projesinin bunlardan birisi olduğunu söyledi.
“En yenilikçi” KOBİ’lere ödül

GEKA tarafından desteklenen ve DTO koordinatörlüğünde yürütülen “Güney Egeli KOBİ’ler İnovasyon Yolunda” projesiyle Denizli, Aydın ve Muğla’da “En Yenilikçi KOBİ” seçilen 6 firma ödüllendirildi.

Denizli


KOBİ’leri yenilikçiliğe teşvik etmeyi amaçlayan “Güney Egeli KOBİ’ler İnovasyon Yolunda” isimli proje tamamlandı. Proje kapsamında Denizli, Aydın ve Muğla’da faaliyet gösteren altı firmaya, “En Yenilikçi KOBİ” ödülü verildi.   

Güney Ege Kalkınma Ajansı (GEKA) İktisadi Kalkınma Mali Destek Programı kapsamında desteklenen ve 5 Eylül 2011 tarihinde başlayan “Güney Egeli KOBİ’ler İnovasyon Yolunda Projesi”, Denizli Ticaret Odası (DTO) koordinatörlüğü, Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) Teknoloji Geliştirme Bölgesi ortaklığı, Muğla Ticaret ve Sanayi Odası ile Aydın Ticaret Odası’nın katılımıyla 12 ay süreyle yürütüldü.  
Projenin tamamlanması dolayısıyla düzenlenen kapanış toplantısı DTO’da yapıldı. DTO Başkanı Necdet Özer, toplantıda yaptığı konuşmada, proje çerçevesinde 254 firma ziyareti, açılış ve bilgilendirme toplantıları ile tekstil, tarım, turizm, bilişim ve otomasyon sektörlerine yönelik inovasyon içerikli eğitimler ile Teknoloji ve Ar-Ge Günleri etkinliği gerçekleştirildiğini söyledi.

Özer, projenin başarıyla tamamlandığını, proje kapsamında KOBİ’lerin Ar-Ge ve inovasyon yeterliliklerinin değerlendirilmesi ve potansiyellerin belirlenmesi anketi düzenlediklerini, 254 firma içinden 6’sının “En Yenilikçi KOBİ Ödülü”ne layık görüldüğünü bildirdi.    
Muğla Ticaret ve Sanayi Odası Başkan Yardımcısı Mustafa Ercan, bölge için gerçekleştirecek diğer projelere katılmaya da hazır olduklarını ifade etti.  

Aydın Ticaret Odası Başkan Yardımcısı Bülent Gündüz, projenin hedefine ulaştığını, üniversitelerle gerçekleştirilecek projelere destek vermeye hazır olduklarını kaydetti.   

PAÜ Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Bağcı ise bölgede kalkınma adına güzel işbirliği örneğinin sergilendiğini belirterek, “Üniversiteler son 10 yıldır Ar-Ge ve inovasyon kelimelerini çok fazla kullanmaya başladı. Artık üniversite-sanayi, üniversite-ticaret ve üniversite-endüstri işbirliğiyle yapılan çalışmaların ürünlerini elde etmeye başladık. Bunlardan birisi de bir yıl önce başlatmış olduğumuz KOBİ’ler İnovasyon Yolunda Projesi’dir” dedi.

Konuşmaların ardından en yenilikçi KOBİ seçilen Denizli’den Doğrar Metal Sanayi ve Vega Otomasyon, Aydın’dan Orhanoğlu Gıda Sanayi, Altınvadi Zeytin ve Zeytinyağı Ürünleri, Muğla’dan Muğla Petek ile Muğla El Sanatları firmalarına ödülleri verildi.Ekleme Tarihi: 06-09-2012 - 08:14

2013 © Tüm Hakları Denizli Radyo Televizyonu'a aittir.

Bilgi Toplumu Hizmetleri
Tasarım & Programlama: Haşem Web | Active Web